ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Σφραγίστηκαν τα τελευταία έξι εισιτήρια για την 3η φάση

2

Η 2η φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΠΣ Καβάλας ολοκληρώθηκε με την πραγματοποίηση, το απόγευμα της Τετάρτης (31/10), των εναπομεινάντων έξι αγώνων.

Τα εισιτήρια… σφράγισαν ο Θεαγένης, ο Ναζιανζός Ν. Καρβάλης, ο Άρης Πηγών, ο Βρασίδας Ν. Περάμου, ο Απόλλων Χρυσοχωρίου και η Κεραμωτή.

Είχαν ήδη προκριθεί ο Κεραυνός Πέρνης, ο Ορφέας Ελευθερούπολης, η Αναγέννηση Λιμεναρίων και ο Φρίξος Πλατανοτόπου. Άνευ αγώνα συνεχίζουν στην Γ’ φάση ο Νέστος, ο Αετός Ορφανού, ο Βύρωνας Καβάλας, η ΑΕ Καβάλας, ο ΑΟ Κάρυανης και η Δόξα Αμυγδαλεώνα.

Το απόγευμα της Πέμπτης (1/11), στις 18:00, θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της Ένωσης η κλήρωση των αγώνων της 3ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΚ. Αναλυτικά:

Κεραμωτή-Ατρόμητος Χαλκερού: 3-1

Η Κεραμωτή, εκ των πρωταγωνιστών της Β’ κατηγορίας, προκρίθηκε με 3-1 επί του Ατρόμητου Χαλκερού, που παρουσιάστηκε με αρκετές αλλαγές. Ο Βλαχόπουλος έκανε το 1-0 και ο Αρμάντο Ράμο το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο Μανούσι ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 και μείωσε ο Μανδαλιανός στο τελικό 3-1.

Άρης Πηγών-Κεραυνός Κρηνίδων: 2-1

Ο Άρης Πηγών πήρε τη νίκη πρόκριση με 2-1 επί του Κεραυνού Κρηνίδων στο μεταξύ τους παιχνίδι της 2ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Τσολακίδη (0-1) στο ημίχρονο. Στο 50 με εύστοχο πέναλτι του Γαμβρέλη έγινε το 1-1. Στο 80 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νικολόπουλου, κεφαλιά του Αλμπάντη για την ολική ανατροπή και το τελικό σκορ, 2-1.

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Ελευθερών: 2-1

Ο Απόλλων Χρυσοχωρίου κέρδισε με 2-1 επί του Κεραυνού Ελευθερών και πήρε την πρόκριση για την φάση των «16» του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας. Στο 12ο λεπτό ο Μπουτζούρογλου έκανε το 1-0 και στο 45 ο Λούλη με κεφαλιά έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στην επανάληψη, είχαν αρκετές καλές στιγμές όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 2-1 στο 84ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Τραγαντζόπουλου.

Θεαγένης-Αίας Παναγίας: 1-0

Ο Θεαγένης είχε την κατοχή στο ματς Κυπέλλου με τον Αία Παναγίας και πήρε τη νίκη-πρόκριση με 1-0. Το χρυσό γκολ πέτυχε στο 30ο λεπτό ο Σέντα.

Μ.Α. Φιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου: 0-1

Ο Βρασίδας Ν. Περάμου πέρασε στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας με 0-1 στο γήπεδο των Φιλίππων και την κόντρα με τον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο. Την λύση έδωσε στο 83ο λεπτό ο Α. Ιωαννίδης.

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ναζιανζός: 0-2

Ο Ναζιανζός κατάφερε να πάρει την πρόκριση, με 0-2, επί του Ατρόμητου Ακροβουνίου. Το ημίχρονο έληξε με 0-1 με γκολ του  Τοκταρίδη. Στην επανάληψη, ο Χατζηβασιλειάδης διαμόρφωσε το τελικό 0-2.