Ο Ατρόμητος «φρέναρε» τον ΠΑΟΚ (video) | ΝΕΑ ΣΕΛΙΔΑ

3

Ο Ατρόμητος σταμάτησε το νικηφόρο σερί του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ καθώς πήρε την ισοπαλία με 1-1, στο Δημοτικό γήπεδο του Περιστερίου.

Πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ βρήκε το γκολ στο 40′ με τον Κρέσπο σε μία φάση που εξέθεσε ανεπανόρθωτα την άμυνα του Ατρομήτου. Ο Βαρέλα από τα αριστερά, πέρασε τον Μούγιακιτς, μπήκε στην περιοχή σέρβιρε στον Κρέσπο και ο Ισπανός σκόραρε.

Στο 73′ όμως ήρθε ο Ούγγρος διεθνής Ουγγράι, μπήκε στην περιοχή σούταρε και εκτέλεσε τον Πασχαλάκη.

Στα τελευταία λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή φάση για να πάρουν τη νίκη. Ο ΠΑΟΚ πρώτος στο 87′ με τον Πρίγιοβιτς και στο 92′ ο Ατρόμητος με τον Κοτσόπουλο. Ο Τζήλος κράτησε δύο λεπτά παραπάνω από τις καθυστερήσεις που είχε δείξει αρχικά όμως παρά τις προσπάθειες  το 1-1  δεν άλλαξε και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγιερι, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Στρούγγης(46′ Ενσικουλού), Κιβρακίδης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Σάκιτς, Μούγιακιτς(46′ Κουτσόπουλος), Μπρούνο(85′ Ούμπιδες), Ουγκράι

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Βέρνμπλουμ, Κάνιας, Ζαμπά(75′ Πέλκας), Ελ Καντουρί(82′ Ουάρντα), Μπίσεσβαρ(67′ Λημνιός), Πρίγιοβιτς