Σούπερ Λίγκα: Οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής

2

Δύο νέοι διαιτητές, οι Τσαμούρης και Κοτσάνης, αντίστοιχα, ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό και του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Άρη για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Όσον αφορά στο ντέρμπι Ολυμπιακού – Παναθηναϊκού, κλήθηκε ο 35χρονος Ελβετός Αντριέν Γιάκοτετ, ενώ αίσθηση προκαλεί ο ορισμός του Τζήλου ως τέταρτου διαιτητή του ματς ανάμεσα στο Λεβαδειακό και τον ΟΦΗ, παρότι ελέγχεται πειθαρχικά για τις αποφάσεις του στον αγώνα Ατρόμητου – ΠΑΟΚ.

Οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής: 

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 
Λεβαδειακός – ΟΦΗ: Γρατσάνης (Καρατζίκας, Φωτόπουλος, 4ος Τζήλος)
Λάρισα – ΠΑΣ Γιάννινα: Ζαχαριάδης (Πάτρας, Σίκπας, 4ος Φωτιάς)
Ξάνθη – Πανιώνιος: Κομίνης (Μπαλτάς, Μεϊντάνας, 4ος Φωτιάδης)

Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Γιάκοτετ (Κοεμπέλ, Γιόμπιν, 4ος Σκουλάς)
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης: Βρέσκας (Ευθυμιάδης, Μ.Δημόπουλος, 4ος Κουμπαράκης)
ΑΕΚ – Ατρόμητος: Διαμαντόπουλος (Ψαρρής, Τριανταφύλλου, 4ος Ευαγγέλου)
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός: Τσαμούρης (Μπούξμπαουμ, Φίλος, 4ος Μανούχος)

Δευτέρα 12 Νοεμβρίου
Απόλλων Σμύρνης – Άρης: Κοτσάνης (Κόλλιας, Κωνστάντιος, 4ος Σέζος)

Δύο νέοι διαιτητές, οι Τσαμούρης και Κοτσάνης, αντίστοιχα, ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό και του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Άρη για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Όσον αφορά στο ντέρμπι Ολυμπιακού – Παναθηναϊκού, κλήθηκε ο 35χρονος Ελβετός Αντριέν Γιάκοτετ, ενώ αίσθηση προκαλεί ο ορισμός του Τζήλου ως τέταρτου διαιτητή του ματς ανάμεσα στο Λεβαδειακό και τον ΟΦΗ, παρότι ελέγχεται πειθαρχικά για τις αποφάσεις του στον αγώνα Ατρόμητου – ΠΑΟΚ.

Οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής: 

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 
Λεβαδειακός – ΟΦΗ: Γρατσάνης (Καρατζίκας, Φωτόπουλος, 4ος Τζήλος)
Λάρισα – ΠΑΣ Γιάννινα: Ζαχαριάδης (Πάτρας, Σίκπας, 4ος Φωτιάς)
Ξάνθη – Πανιώνιος: Κομίνης (Μπαλτάς, Μεϊντάνας, 4ος Φωτιάδης)

Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Γιάκοτετ (Κοεμπέλ, Γιόμπιν, 4ος Σκουλάς)
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης: Βρέσκας (Ευθυμιάδης, Μ.Δημόπουλος, 4ος Κουμπαράκης)
ΑΕΚ – Ατρόμητος: Διαμαντόπουλος (Ψαρρής, Τριανταφύλλου, 4ος Ευαγγέλου)
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός: Τσαμούρης (Μπούξμπαουμ, Φίλος, 4ος Μανούχος)

Δευτέρα 12 Νοεμβρίου
Απόλλων Σμύρνης – Άρης: Κοτσάνης (Κόλλιας, Κωνστάντιος, 4ος Σέζος)

Πηγή: MAKTHES.GR